Cześć!


Nazywam się ŁUKASZ MIKUĆ. Z wykształcenia informatyk, z wyboru fotograf. Mieszkam w południowej Polsce (woj. śląskie) i tutaj wiodę swoje życie z moją fantastyczną rodzinką. Pracuję natomiast trochę dalej. Czasami nawet trochę bardzo dalej… a to wszystko za sprawą par, które zatrudniają mnie w roli fotografa ślubnego na swój wielki dzień z przeróżnych rejonów kraju i świata. Krótko mówiąc, jako fotograf, pracuję wszędzie.

Moją przygodę z fotografią zacząłem w roku 2001. Nie, nie kończyłem szkół o profilu fotograficznym. Stos przeczytanych książek, analiza tysięcy zdjęć i nieustanna praktyka przekonały mnie, że człowiek najlepiej uczy się na własnych błędach. Dlaczego fotografuję? Bo lubię! :-) Dla mnie to frajda, zabawa i jednocześnie wyzwanie i satysfakcja! Człowiek, ludzie, relacje, emocje, ulotne chwile… To najbardziej lubię zatrzymywać w moich kadrach.

Fotografia ślubna to moja praca. Lubię ją bardzo, bo pozwala mi realizować i rozwijać moją pasję, a przy okazji poznawać nowych ludzi i miejsca. Wbrew pozorom nie jest to łatwa dziedzina fotografii, zwłaszcza kiedy chce się ją wykonywać naprawdę dobrze. A ja chcę bardzo dobrze! Dlatego tworzę takie zdjęcia, jakie sam chciałbym otrzymać – zero kompromisów. NIE MA LIPY, jakby to powiedziała pewna znana, barwna postać ;-)

Wspólnie z zaprzyjaźnioną grupą fotografów ślubnych tworzymy zespół SILESIA GROUP. Ponadto należę do FEARLESS PHOTOGRAPHERS, zrzeszającego najlepszych fotografów ślubnych z całego świata.

Oprócz fotografii ślubnej wykonuję również inne zlecenia i projekty, o czym możesz przeczytać w dziale CO ROBIĘ? oraz obejrzeć w moim PORTFOLIO.

SilesiaGroup - fotografia ślubna